Topic: Szkolenia CELTA

Witajcie drodzy forumowicze. Jako nauczycielka języka angielskiego chcę was zapytać o kwestię szkoleń dla nauczycieli. Nie tak dawno padł temat szkoleń CELTA w pokoju nauczycielskim. Czy możecie mi trochę szerzej wyjaśnić ten temat?

Re: Szkolenia CELTA

Cześć. Ukończyłam to szkolenie to mogę się trochę wypowiedzieć. CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of other Languages). CELTA to kwalifikacje wstępne szkoleń dla nauczycieli w nauczaniu języka angielskiego jako drugiego języka lub języka obcego (ESL i EFL). Są dostarczane przez Cambridge English Language Assessment za pośrednictwem autoryzowanych centrów Cambridge English Teaching Qualification i może być realizowane w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. CELTA został stworzony, aby być odpowiedni zarówno dla osób zainteresowanych nauczaniem języka angielskiego jako języka obcego (TEFL) i nauczaniem języka angielskiego jako drugiego języka (TESOL).

Hej. Poza tym CELTA jest przeznaczony dla kandydatów z małym lub żadnym doświadczeniem w poprzednim nauczaniem języka angielskiego (ELT). Jest również podejmowany przez kandydatów z pewnym doświadczeniem w nauczaniu, którzy otrzymali mało praktycznych szkoleń dla nauczycieli, lub którzy chcą zdobyć uznaną międzynarodową kwalifikację. Kandydaci powinni posiadać znajomość języka angielskiego o równowartość co najmniej C1 czyli zaliczony egzamin CAE, w poziomie biegłości językowej (CEFR).

Witaj. Co mogę dodać to to, że CELTA kładzie nacisk na teorię i praktykę. Silny praktyczny elementem pokazuje pracodawcom, że osoby, które pzeszły szkolenia mają umiejętności, aby odnieść sukces w nauczaniu w klasie. Kursy mogą być podjęte w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin i albo twarzą w twarz lub w internecie. W pełnym wymiarze czasu, oczywiście twarzą w twarz zwykle trwa od czterech do pięciu tygodni. CELTA jest egzaminem ciągłym (tj uczestnicy są oceniani w trakcie kursu), co prowadzi do otrzymania świadectwa kwalifikacji.

Uzupełniając waszą wypowiedź, kandydaci, którzy ukończyli kurs mogą rozpocząć pracę w różnych kontekstach nauczania języka angielskiego na całym świecie. CELTA jest regulowana na poziomie 5 Qualifications and Credit Framework dla Anglii, Walii i Irlandii N. i nadaje się do nauczycieli na poziomie Foundation and Developing na Cambridge English Teaching Framework.