Topic: Problemy z prawem

Witam. Nigdy nie przypuszczałam, że alkoholizm może dotknąć bardzo młodego człowieka. Zawsze myślałam, że choroba alkoholowa dotyczy bezdomnych mężczyzn, którzy noszą brudne ubrania i w domu bili żonę. Tymczasem mój syn ma coraz większe kłopoty, właśnie przez alkohol. Ostatnio nawet pobił mojego meżą, a swojego ojca. Już wiele razy przyprowadzała go policja. Pomocy!

Re: Problemy z prawem

W takich sytuacjach można skierować osobę uzależnioną od alkoholu na przymusowe leczenie alkoholizmu. Zazwyczaj terapię powinno się zacząć wtedy, gdy osoba chora sama wyrazi chęć na leczenie, ale w pewnych przypadkach – jak ten – można się ubiegać o przymusowe leczeie.

Współczuję, leczenie alkoholizmu jest prawie takim samym piekłem jak dotychczasowe życie z alkoholikiem w jednym domu. Aczkolwiek później to przechodzi, normuje się, wszystko wraca do normalności. Jest ciężko, ale można to przeżyć jeśli ma się silną wolę oraz wsparcie ze strony najbliższych osób. Kieruję Cię na stronę internetową Terapiaalkohol.pl, gdzie mnóstwo ludzi odzyskuje dawne życie.

Dziękuję za wsparcie, bardzo mi ulżyło.