Topic: Czy są na rynku naprawdę bezpieczne lampki choinkowe led?

Święta to dla mnie zawsze okres dość trudny jeśli chodzi o przygotowania, bo na mojej głowie jest zarówno kupno, jak i montaż wszelkiego rodzaju iluminacji świetlnych. Co roku rodzina ma nowe wymagania, a ja w nieskończoność nie mogę korzystać z tych starych lampek, które przestają być po prostu ładne. Zastanwiam się nad tym, żeby kupić lampki ledowe, tylko nie wiem tak do końca, czy tego rodzaju lampki są bezpieczne, tak jak zapowiadają to producenci.

Re: Czy są na rynku naprawdę bezpieczne lampki choinkowe led?

Powiem Ci, że tyle ile producentów tyle różnych historii. Ja postanowiłem nie wierzyć na słowo i kupiłem w sklepie ultra-elektro.pl kilka zestawów ledowych żarówek, które już przetestowałem. To w pełni bezpieczne produktu. Co ciekawe nie trzeba ich podłączać do zasilania sieciowego...

To niby w jaki sposób działają?

A to sprawa okazuje się bardzo prosta i dowiedziałem się o tym sposobie zupełnie przypadkowo. LAmpki są wyposażone w pojemnik z roztworem soli i rdzeń magnezowy co pozwala w reakcji chemicznej stworzyć na tyle dużo energii, że pozwala ona świecić wspomnianym lampkom. Prosta sprawa, o której uczono na lekcjach chemii, ale człowiek jakoś zapomniał o tym.

Ekstra lampki, ja też je kupiłam. Zajrzyjcie tutaj https://www.ultra-elektro.pl/245-lampki-swiateczne-led i zobaczycie jak to faktycznie działa, a działa naprawdę wyśmienicie. Lampki choinkowe led mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie ma żadnych przebić i całość jest w pełni bezpieczna. Tym samym nie dochodzi do spięć i zwarć.

Lampki takie będą działały przez prawie miesiąc, po czym trzeba wymienić wspomniany wcześniej rdzeń, ale kosztuje on dosłownie kilka złotych, więc w sumie to żadne koszty. Jest jeszcze jeden plus takich lampek, o których nikt nie wspomniał. Nie trzeba ustawiać już choinki obok kontaktu, tylko można ją postawić tam gdzie będzie dobrze wyglądała.

No ten argument o mnie przekonuje i myślę, że nasz głóny zainteresowany też go położy na jednym z pierwszym miejsc.

Oczywiście, że tak, w końcu wygoda w tym przypadku jest na wagę złota, dzięki za te wszystkie informacje.