Topic: Jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie – w Warszawie ktoś mi z tym pomoże?

Mam termin rozprawy rozwodowej wyznaczony na za dwa tygodnie. Sęk w tym, że to tylko orzeczenie o rozwodzie będzie (obopólna zgoda), ale nie będzie rozwiązanej sprawy z majątkiem. Jak to się odbywa?

Re: Jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie – w Warszawie ktoś mi z tym pomoże?

Najlepiej by było, jakbyście się dogadali miedzy sobą.

Re: Jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie – w Warszawie ktoś mi z tym pomoże?

A jeśli się nie da?

Wtedy możecie skorzystać z pomocy mediatora, który będzie próbował wam pomóc dojsć do jakiegoś konsensusu.

To jedno, albo drugie, jeśli nie będziecie w stanie się porozumiec, to po prostu będziecie walczyć w sądzie. Więcej informacji o podziale majątku po rozwodzie w Warszawie znajdziesz pod tym linkiem: http://prosterozwody.pl/podzial-majatku … -warszawa/. Dosyć dobrze to tam opisali.

Aha… a powiedzcie mi, czy podział musi być równy?

Niekoniecznie. Dużo zależy od tego, kto ile wnosil do wspólnego majątku. No i te wszystkie przedmioty, które przed ślubem mieliście na wlasnosć należą tylko do Was.

O to też dobrze wiedzieć, bo moja małżonka niestety… ale korzystała głównie z tego, że tylko ja zarabiam.

jeśli przedstawisz wiarygodne dowody, że to głównie Ty wnosiłeś kasę do wspólnej masy, to będzie nierówny podział pewnie, na Twoją korzyśc.