Topic: Gdzie szukać opłacalnej pracy dla opiekunek?

witam.:) szukam pracy. Niestety nie jest z tym tak łatwo, szczególnie jeżeli zależy mi na większych zarobkach… lubię pracę z seniorami, jestem cierpliwa, mam doświadczenie. Ogólnie radzę sobie bardzo dobrze, ale chcę pracować legalnie i opłacalnie. Macie może jakieś wskazówki, porady?

Re: Gdzie szukać opłacalnej pracy dla opiekunek?

a myślałaś może o pracy w Niemczech? Tam nasze polskie opiekunki są naprawdę doceniane, do tego o wiele łatwiej jest znaleźć dobrą pracę, razem z opłaconymi składkami ZUS. Wiem, bo sama podjęłam decyzję o wyjeździe. Zarabiam dużo, a do tego mam pod opieką tylko jedną, przemiłą staruszkę, nie całą grupę w domu opieki.:)

zdecydowanie polecam wyjazd. Jeśli będziesz szukać pośrednika albo po prostu strony, gdzie sobie obejrzysz oferty, polecam tą: http://laxocare.pl/dolacz-do-nas/. Praca opiekunki w Polsce, a w Niemczech, bardzo się różni. Nie da się ukryć… Niemcy mają więcej możliwości opłacenia prywatnej opieki, więc też masz lepszą pensję i bardziej komfortowe warunki. Też wolę opiekować się jedną, dwiema osobami, niż całą grupą. Wtedy bardziej mogę o nie zadbać i wszyscy są szczęśliwi.:)

może maci rację i taki wyjazd będzie dosyć opłacalny… poza tym macie rację, chodzi o warunki. Jeden podopieczny to inna bajka od całego piętra, gdzie często nie da się o każdego należycie zadbać, tyle jest obowiązków…:)