Topic: Czarter jachtu na Karaibach z pośrednictwem polskiej firmy?

Mój mąż jest zapalonym żeglarzem i postanowiłam że zamiast jechać na wakacje do hotelu to wynajmiemy łódź i tak spędzimy dwa tygodnie urlopu. Problem w tym że nie mam kompletnie pojęcia na jakich zasadach się to odbywa.

Re: Czarter jachtu na Karaibach z pośrednictwem polskiej firmy?

Znajomi jeżdżą od kilku lat w ten sposób na wczasy i z tego co wiem to oprócz gotówki nic nie jest takiego potrzebne. Wiadomo, jeżeli chcecie żeglować to ktoś z was musi mieć uprawnienia kapitańskie ale może niech wypowie się ktoś bardziej w temacie.

A to nie jest czasem tak teraz jak z rezerwacją hotelu? Że po prostu rezerwujesz jakąś tam konkretną łódź, wpłacasz zaliczkę i po prostu odbierasz w porcie czy gdzieś tam?

No właśnie słyszałam że nie ma jakiś tam konkretnych wymagać jeżeli chodzi o sam wynajem tylko jeżeli chcesz wypłynąć to musi być ktoś z patentem. Szukam informacji w internecie ale nic tu za bardzo nie ma.

Z tego co wiem to nie ma jakiś konkretnych przepisów regulujących takie wypożyczenia ani możliwość żeglowania. Zresztą, jak sprawdzisz w internecie to zobaczysz że są dostępne łodzie na które wgl nie trzeba mieć uprawnień.

Dzisiaj odwiedza mnie znajomy który jeździ na żagle czasem nawet dwa razy w roku. Zapytam go dokładnie jak to jest i jak tylko czegoś się dowiem to dam tutaj znać. On jest fachowiec w tym temacie więc wisisz mi kawę bo będę słuchała o tym cały wieczór tongue

Jeżeli coś mogę zasugerować to polecam czarter jachtu na Karaibach przez stronę internetową http://www.pasat-charter.pl/czartery-ja … ynika.html. Jak masz jakieś pytania to jest tam numer telefonu i można się wszystkiego na spokojnie dowiedzieć. Lepiej przed wyjazdem niż martwić się w trakcie wink

W takim razie daj adres to kawę wyślę pocztą tongue Normalnie przecież zapytała bym męża tylko jest on w delegacji i nawet nie mamy jak za bardzo pogadać. Z drugiej strony chcę żeby to była niespodzianka a jak go zapytam to raczej nic z tego nie będzie big_smile