Topic: Przedszkola niepubliczne w Poznaniu – jak wyglądają zajęcia?

Sporo słyszałam o tym, że przedszkola niepubliczne są o niebo lepsze od tych państowywch. Nie miałam jednak okazji tego sprawdzić osobiście, a w sumie to moje dzieci nie miały okazji tego zrobić. Czy ktoś z tutaj obecnych jest w stanie napisać, czym się zajmują dzieci w tego rodzaju placówkach, chodzi mi oczywiscuie o rozkład zajęć i jak to wygląda w praktyce.

Re: Przedszkola niepubliczne w Poznaniu – jak wyglądają zajęcia?

Nie przesadzałbym oczywiście z tymi porównaniami, bo to może faktycznie róznie wyglądać. Zajęcia w przedszkolach niepublicznych odbywają się oczywiście w trybie od rana do popołudnia i dzieci mają tam zapewniiony pełne bezpieczeństwo, posiłki i zabawę.

No tak, ale nie tylko o samą zabawę chodzi, ja na przykład posyłam dzieci do najlepszego przedszkola niepublicznego w Poznaniu, a możecie o nim poczytać więcej tutaj http://www.przystanekmontessori.pl/ i po prostu wiem, co moje dziecko będzie robiło następnego dnia. Wiem także, ze będą zajęcia z języka angielskiego i wiele innych zajęć dodatkowych, które dziecom nie pozwolą się nudzić.

O to mi właśnie chodziło, napisz jak mozesz co konkretnie dzieci robią smile))

Przychodzą rano do przedszkola i tutaj trzeba troszkę odczekać, aż pozostałe dzieci także przyjdą, więc dzieci po prostui się bawią w co mają ochotę. Później jest czas na gimnastykę i przygotowania do śniadania. I dalej leci już z górki. Mycie zębów, odpoczynek, relaks, przygotowania do obiadu, zajęcia z angielskiego, wspólne czytanie i tak dalej.

To właśnie tak powinien wygląać dzień każego przedszkolaka. Według mnie nie powinno być żadnego zmuszania do robienia zadań, czy przeglądania książek. To zwłąszcza w przypadkuy tych najmłodszych jeszcze czas, kiedy mogą i chcą się tylko bawić. Trzeba to oczywiście umiejętnie robić.

Dlatego my wybraliśmy właśnie to przedszkole...

Nie tylko Wy z tego powodu...

Znam sporo osób, które także doceniły te wartości. Po prostu dobre metody wychowawcze, które są poza tym wpisane w doś wyraźny sposób  w harmonogram życia codziennego na pewno się sprawdzą w opiece nad dziećmi.