Topic: Wstydliwy problem

Moje dziecko cierpi na świad odbytu. Byłam już u paru lekarzy, ale jak dotąd nie udało się rozwiązać problemu. Najczęściej objawia się to w nocy. Powiedzcie, co robić. Do kogo się udać po pomoc?

Re: Wstydliwy problem

Poczytaj tu http://www.proctogin.pl/pl/porady/wstyd … ad-odbytu/. Jest sporo konkretnych informacji na ten temat. Ogólnie leczenie świądu odbytu zależy od przyczyny problemu, a tych może być bardzo wiele. Zazwyczaj wywołujący nieprzyjemne dolegliwości stan zapalny jest wtórną przyczyną, a pierwotna ma poważniejszy charakter. Mogą to być problemy dermatologiczne, żołądkowo-jelitowe, alergiczne, pasożyty, grzybice, cukrzyca. Także niektóre leki. Najpierw trzeba ustalić przyczynę.

Re: Wstydliwy problem

Udaj się do dobrego proktologa dziecięcego. W klinice Proctogin jest zespół specjalistów od wszelkich chorób związanych z przewodem pokarmowym. Warto poprosić o konsultacje, bo może będą mieli szersze spojrzenie na problem. Nie wolno lekcewarzyć tego problemu, gdyż może mieć poważne konsekwencje i przerodzić się w groźne zakażenie.

Re: Wstydliwy problem

Spróbujcie zrobić standardowe testy na pasożyty albo nawet wdrożyć kurację bez tych testów. Wiele osób, zwłaszcza mających częsty kontakt ze zwierzętami stosuje leki na pasożyty zapobiegawczo. KOniecznie ustalcie przyczynę problemu. Samo leczenie objawowe w postaci maści, kremów może nie wystarczyć. Ten objaw może być niestety objawem wielu naprawdę poważnych chorób, w tym nawet nowotworów. Choć często u młodszych dzieci przyczynę stanowią pasożyty bądź alergie. Może wykonajcie testy alergiczne.