Topic: Fototapety czy może tradycyjne obrazy?

Mam taki problem jak w temacie, odświeżam właśnie swoje mieszkanie i nie wiem jak ostatecznie ozdobić ściany w salonie, który jest duży, mebli mało, a więc i przez to po prostu ściany wyglądają nieciekawie, bo są puste. Oprócz jakiegoś fajnego oświetlenia, które może zmniejszy optycznie salon, zastanawiam się nad grafikami na ścianach i nie wiem czy wykorzystać do tego celu fototapety czy może obrazy olejne? Jak myślicie, być może ktoś spotkał się z obydwoma rozwiązaniami i może coś powiedzieć?

Re: Fototapety czy może tradycyjne obrazy?

Według mnie warto pomyśleć właśnie nad powieszeniem kolorowych obrazów na ścianie w salonie, ja osobiście nie mam takich rzeczy w domu, ale mam znajomego, któru właśnie tak ozdobił salon i byłem zaskoczony. Niby ma nowoczesne wnętrze, a jednak razem z obrazami bardzo fajnie się to wszystko komponuje. Co ważne obrazy nie są jakoś bardzo drogie, można kupować reproukcje, ale i jakieś autorskie dzieła, które to także dobrze wyglądają.

Według mnie jedno z drugim nie powinno się gryźć, w takim sensie, że warto sobie pomyśleć i nad fototapetą i nad obrazami. Fototapeta, jak ładnie dobrana, to świetnie prezentuje się nad samym łóżkiem, szczególnie jak jest duża, a obrazu możesz powiesić sobie chociażby na ścianach bocznych. Sama myślę nad takim rozwiązaniem od jakiegoś czasu wink

No tego to w sumie nie brałem pod uwagę, ale dzięki za sugestię. Zobaczymy w takim razie, musze rozejrzeć się po sklepach z obrazami i wybrać coś ciekawego. Takie obrazy są dzisiaj wysokiej jakości, w sensie wytrzymałości?

Ja kupuję w profesjonalnym sklepie obrazy i zdecydowanie nie narzkeam na ich jakośc, pięknie się prezentują zarówno nowe, jak i po wielu miesiącach wiszenia na ścianie. Co ciekawe mam nawet jeden obraz w kuchni i w tym miejscu także doskonale się on trzyma, więc uważam, że zdecydowanie warto.

Fajnie, że tutaj trafiłem, naprawdę bardzo mi pomogliście ludziska wink Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.