Topic: Jak naprawiać uszkodzony nagrobek?

Jak długo wytrzyma posklejany nagrobek granitowy? Po jednej z wichur na grób mojego dziadka spadło drzewo, niestety cmentarz nie był ubezpieczony i musiałem się ratować sklejaniem granitu. Od uderzenia pękła płyta, połamany został też krzyż. Wszystko posklejałem. Wiadomo, że nie jest to jakieś eleganckie, ale tańsze niż nowy pomnik. Ile to może wytrzymać? Sklejał ktoś z was kiedyś granit?

Re: Jak naprawiać uszkodzony nagrobek?

Jak użyłes dobrego kleju do granitu lub jakiegos specjalnego kleju do kamienia to pewnie wytrzyma dobrych kilka-kilkanaście lat. W końcu nikt tego nie rusza. Ja uzył bym do tego jakiegoś kleju montazowego do granitowych kominków. Pozostaje tylko kwestia dobrego scisku i jakiegos zabezpieczenia łaczenia przed wodą, bo jak do łaczenia dostanie się wilgoc to raz dwa i rozsadzi kamień, czasem wystarczy nawet jedna zima.

I co, zamierzasz to tak zostawić? Nie wyobrażam sobie, żeby myśleć o zostawieniu takiej prowizorki na dłużej. Przecież to musi koszmarnie wyglądać. Wiem co mówię, bo pomnik na grobie mojej babci też w ten sposób został zniszczony.

Pewnie kilka lat wytrzyma, ja jednak na twoim miejscu już teraz zbierałbym kasę na nowy pomnik, ostatecznie nie jest to takie drogie, szczególnie jak do wymiany masz tylko płytę i krzyż. Jak interesują cię niedrogie granitowe nagrobki Myślibórz, to takie miasto w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego i jest tu zakład, w którym mają chyba wszystkie rodzaje granitu. Także w razie czego wiesz gdzie szukać.