Topic: Czy warto postarać się o certyfikat ISO 9001?

Dzień dobry. Niedawno otworzyłam własną działalność gospodarczą i moja firma póki co prosperuje dosyć dobrze. Słyszałam, że aby usprawnić jej działanie i przyciągnąć wiekszą liczbę klientów, warto postarać się o certyfikat ISO 9001 czyli system zarządzania jakością. A czy Wy uważacie, że rzeczywiście warto? Czy może jest to jednak zbyteczny wydatek?

Re: Czy warto postarać się o certyfikat ISO 9001?

No jeśli zalezy Ci na zainteresowaniu usługami czy produktami Twojej firmy większej liczby klientów, to zdecydowanie warto rozpocząć wdrażanie ISO 9001. Certyfikat ten ma na celu m.in. udowodnienie klientom, że dana firma jest dobrze zorganizowana, wiarygodna i może tym samym zagwarantować im najwyższą jakość usług. Samej firmie certyfikat ten również przynosi wiele korzyści. Pozwala m.in. na obniżenie kosztów jej działania oraz skuteczniejsze wykorzystanie własnych zasobów.

Aha, czyli jednak korzyści może być sporo. A do kogo najlepiej się zwrócić w sprawie pro-fesjonalnego wdrożenia norm jakosciowych?

Na stronie internetowej http://www.pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/iso-9001/ znajduje się godna polecenia oferta certyfikacji ISO 9001. Ofertę tę zamieściła firma, która świadczy profesjonalne usługi w zakresie przyznawania certyfikatu ISO 9001 oraz innych znanych certyfikatów systemów zarządzania. Moja spółka współpracowała z tą firmą i byliśmy z tej kooperacji bardzo zadowoleni. Dzięki profesjonalnemu wsparciu przedstawicieli firmy udało nam się w miare szybko uzyskać certyfikat ISO 9001.

Aha, a jak generalnie przebiega współpraca z tą firmą? Jak wygląda droga do uzyskania certyfikatu ISO 9001?

Na początku firma PCC-Cert przeprowadza szczegółowe badanie firmy pod kątem określenia jej głównych struktur oraz zachodzących w firmie procesów przyczynowo-skutkowych. Po przeprowadzeniu badania w firmie spółka ta okresla, jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać certyfikat ISO 9001. Gdy firmie udaje się spełnić te wymagania, otrzymuje certyfikat ISO.

No cóż, wygląda na to, że nie jest to prosta i łatwa droga. Ale skoro ISO 9001 daje tak wiele korzyści, to wygląda na to, że jednak warto się o niego postarać.