Topic: Sposoby na szybka nauke języków

Chciałabym szybko nauczyć się niemieckiego a później angielskiego bo mam możliwość wyjechania za granicę do pracy jako opiekunka. Takie zajęcie by mi odpowiadało ale upatruję też szansę na stałą emigrację do której jednak potrzebna jest znajomość języka. W zwiazku z tym pilnie poszukuję sposobów na szybką naukę języków. Słyszałam że są jakies dobre programy i książki dzieki którym można sporo sie dowiedzieć. Jeśli mozecie coś polecić to piszcie, pozdrawiam.

Re: Sposoby na szybka nauke języków

Programy i kursy typu książka + CD mam przetestowane i powiem Ci szczerze że nie przynoszą rezultatu. Byłam jednak zdeterminowana dostać pracę jako opiekunka, musiałam nauczyć się niemieckiego dlatego poszłam na ten kurs: http://akademiawroclaw.pl/oferta/kurs-n … legniarek/ i po nim dopiero nauczyłam się mówić i rozumieć co ktoś mówi. Nauka języka, szczególnie z grupy germańskiej to nie biologia albo historia – nie da się nauczyć z książki albo nagrań.

Re: Sposoby na szybka nauke języków

Również jestem zwolennikiem kursów bo pod każdym wzgledem są lepsze niż samodzielna nauka. Zalety moznaby wymieniać bardzo długo – kontakt z lektorem, zajęcia w stałych porach, motywacja pracy w grupie itd.

Re: Sposoby na szybka nauke języków

Do wyjazdu zostało mi dużo czasu także mam nadzieje oprócz niemieckiego douczyc się też angielskiego. W takim wypadku którą szkołę polecacie we Wrocławiu?

Re: Sposoby na szybka nauke języków

Tę samą, bo prowadzą zajęcia także z angielskiego dla opiekunek, wiecej info tu - http://akademiawroclaw.pl/oferta/kurs-a … opiekunek/. Płynie z tego jeszcze jedna zaleta bo kurs koncentruje sie na slownictwie które bedzie ci potrzebne w pracy pomijajac wiele nieprzydatnych materiałów. W miesiąc nauczysz się wszystkiego co bedzie potrzebne do wykonywania obowiazków.